حشرات گاراژ

شناسایی حشرات گاراژ

آفات و حشرات رایج در گاراژ

این گاراژ قرار است به ماشین شما، ابزارهای فروشگاهی، تجهیزات ورزشی و هر چیز دیگری که باید دور از دید شما بسته بندی شود، پناه دهد. همچنین به عنوان پناهگاه عالی برای حشرات و جوندگان عمل می کند. در مقایسه با قسمت‌های امن‌تر خانه، گاراژ - که گاهی اوقات برای مدت طولانی باز می‌ماند - دسترسی آسان به خانه شما را برای حشرات و دیگر موجودات کوچکی که به دنبال محافظت در برابر عناصر بیرونی هستند، فراهم می‌کند. اولین قدم برای دور نگه داشتن آفات از گاراژ، شناسایی آنهاست.

شناسایی انواع آفات در گاراژ

ماهی نقره ای در گاراژ

ماهی نقره‌ای که تقریباً در تمام قسمت‌های خانه هجوم می‌آورد ، به گاراژ علاقه خاصی دارد. آنها یا با ورود مخفیانه به زیر درها و یا با آوردن از طریق وسایل آلوده مانند جعبه های مقوایی وارد می شوند. این آفات سریع و چابک به محض ورود به داخل، از اقلام کاغذی، چسب، لباس و مواد غذایی مانند آرد، گوشت و حتی سایر ماهی های نقره ای تغذیه می کنند. این حشره می تواند به سرعت رشد کند، زیرا ماده ها می توانند تا سه تخم در روز بگذارند و آنها را در شکاف ها و زیر اشیاء پنهان کنند.

جیرجیرک در گاراژ

جیرجیرک‌ها شتری ، که به دلیل ظاهر قوزدارشان نامگذاری شده‌اند، اغلب زمانی که هوا برای آنها خیلی گرم و خشک می‌شود، به سازه‌هایی مانند گاراژ حمله می‌کنند. جیرجیرک‌ها همچنین می‌توانند با استفاده از توانایی‌های پرش خود از محیط‌ها عبور کنند و می‌توانند با آسیب رساندن به پارچه‌ها و لباس‌ها در گاراژها ویرانی به بار آورند، مهم نیست که در چه ارتفاعی نگهداری می‌شوند.

موش ها در گاراژ

در طول ماه‌های زمستان، موش‌ها از شرایط سخت به گاراژها پناه می‌گیرند. در حالی که این مهاجمان لانه‌هایی را در جعبه‌های ذخیره‌سازی و حفره‌های دیوار می‌سازند، حتی می‌توانند برای گرمای بیشتر به داخل اتومبیل‌ها نفوذ کنند. بعلاوه، خودروها دارای اقلام جویدنی فراوانی هستند - از خرده های غذا گرفته تا سیم - که گاراژها را برای آنها جذاب تر می کند. موش‌ها که می‌توانند از سوراخ‌هایی به کوچکی یک مداد عبور کنند، به راحتی می‌توانند در هر گاراژی که به درستی مهر و موم و وکیوم نشده است، خانه بسازند.

عنکبوت در گاراژ

عنکبوت‌های خانگی که از حشرات کوچک‌تر تغذیه می‌کنند، در خانه‌های امروزی که از روش‌های مؤثر کنترل آفات استفاده می‌کنند، بقای دشواری دارند. در نتیجه برای تغذیه خود به مناطقی از خانه که بیشتر در معرض آفات است مانند گاراژ مهاجرت می کنند. پس از داخل شدن، آنها شروع به چرخیدن تار و تخم گذاری می کنند.

حشرات پروازی در گاراژ

صاحبان خانه ممکن است در گاراژ و سایر قسمت های خانه با مگس ها مواجه شوند. مگس ها توسط جریان هوا و بو به ساختمان ها جذب می شوند. اغلب اوقات، وقتی درب گاراژ باز است، وارد گاراژ می شوند. مگس های خانگی را می توان تقریباً بر روی هر سطحی از جمله روی دیوارها، کف، طاقچه ها و سایر اشیاء مختلف موجود در گاراژ پیدا کرد.

سوسک های زمینی در گاراژ

سوسک های زمینی نام خود را از عادت عمومی آنها در روی زمین می گیرند. آنها معمولاً در طول روز در زیر سنگ ها پنهان می شوند. بیشتر گونه ها شبگرد هستند، یعنی در شب فعال هستند. سوسک های زمینی با خزیدن در زیر درهای گاراژ ضعیف یا پرواز از پنجره های باز وارد خانه ها می شوند.

چرا آفات به گاراژ جذب می شوند؟

اگرچه گاراژ امکاناتی مشابه سایر قسمت‌های خانه مانند گرما و غذا برای آفات فراهم می‌کند، اما دسترسی به آن نسبت به اتاق‌های دیگر چیزی است که آن را متمایز می‌کند. با حرکت وسایل نقلیه و افراد به داخل و خارج از گاراژ، باز شدن مداوم درب گاراژ به آفات اجازه می دهد تا به راحتی وارد گاراژ شوند. پس از ورود مخفیانه به داخل، مزاحمان مانند ماهی نقره‌ای و موش در جعبه‌های ذخیره‌سازی و حفره‌های دیواری خود را در خانه می‌سازند، در حالی که عنکبوت‌ها و سایر آفات در گوشه و کنار خانه راحت هستند. از آنجایی که گاراژ معمولاً برای نگهداری خودروها یا نگهداری تجهیزات استفاده می‌شود، معمولاً اغلب تمیز نمی‌شود و به آفات اجازه می‌دهد در میان بهم ریختگی‌ها پنهان شوند و زنده بمانند. علاوه بر این، عنکبوت‌های خانگی می‌توانند از حشرات کوچک‌تر تغذیه کنند، در حالی که موش‌ها و ماهی نقره‌ای غذای ذخیره شده در گاراژ را می‌خورند.

نکاتی برای دور نگه داشتن آفات از گاراژ

مانند سایر قسمت‌های خانه، حذف نقاط دسترسی و به حداقل رساندن توانایی آفات برای ورود به داخل خانه برای دور نگه داشتن آفات و طعمه آنها از گاراژ ضروری است. صاحبان خانه باید پنجره‌ها و درها را با درزگیرهای مناسب و مؤثر بپوشانند و هر شکاف یا سوراخی را با درزگیری سیلیکونی، پشم فولادی یا ترکیبی از هر دو ببندند. ماهی نقره‌ای، جیرجیرک جذب رطوبت می‌شوند، بنابراین لوله‌های نشتی را تعمیر کنید و در صورت لزوم از رطوبت‌گیر استفاده کنید.

نظافت نیز برای جلوگیری از هجوم در گاراژ کلیدی است. با سازماندهی وسایل نگهداری و دور نگه داشتن آنها از زمین، شلوغی را کاهش دهید.

در صورت امکان به جای جعبه های مقوایی از ظروف پلاستیکی قابل آب بندی مجدد استفاده کنید. انجام این کار به خلاص شدن از شر هرگونه لانه سازی برای موش های و ماهی نقره ای کمک می کند. حتماً گاراژ را نیز به طور مرتب جارو کنید یا جاروبرقی بکشید تا خرده‌های غذا، تار عنکبوت و تخم‌هارا جمع آوری نمایید. علاوه بر این، اقلام را قبل از نگهداری در گاراژ از نظر وجود آفات بررسی کنید.

تهدیدات ایجاد شده توسط آفات در گاراژ

اگرچه ممکن است زمان زیادی را در گاراژ خود سپری نکنید، اما هجوم در این قسمت از خانه همچنان می تواند دردسرساز باشد. عنکبوت های خانگی، سوسک های زمینی، جیرجیرک شتر و ماهی نقره ای هیچ گونه تهدید جدی برای سلامتی ایجاد نمی کنند، اگرچه دو مورد اخیر می توانند با جویدن اقلامی مانند لباس، اثاثه یا لوازم داخلی و کالاهای کاغذی باعث آسیب شوند. با این حال، موش‌ها می‌توانند هانتاویروس بالقوه کشنده را از طریق تماس فیزیکی یا تنفس قطرات ادرار آئروسل منتقل کنند. علاوه بر این، آنها برای گرمای بیشتر به داخل اتومبیل راه می یابند و با جویدن سیم کشی آسیب برسانند. مگس ها می توانند بیش از 100 نوع مختلف پاتوژن ایجاد کننده بیماری را در خود جای دهند.

چگونه از شر اشکالات در گاراژ خلاص شویم

موثرترین راه برای خلاص شدن از شر حشرات در گاراژ تماس با آروین سلامت متخصص کنترل آفات مجاز است .

شناسایی و مبارزه با حشرات رایج خانگی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رایج ترین اشکالات خانگی، روی چراغ ها کلیک کنید.