حشرات اتاق خواب

شناسایی حشرات رایج اتاق خواب

وقتی می خواهید بخوابید، آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که به جای حشرات ، گوسفندان را بشمارید. اگرچه ساس بدنام ترین حشره اتاق خواب است، آفات دیگری مانند کک نیز در بین ملحفه ها یافت می شود.

شناسایی حشرات اتاق خواب

ساس در اتاق خواب

ساس ها که به دلیل تغذیه از انسان در هنگام خواب ،شایع ترین آفت اتاق خواب هستند. ساس ها تقریباً در هر جایی که انسان ها جمع می شوند، از جمله خانه های تک خانواده، آپارتمان ها، هتل ها/متل ها، بیمارستان ها و مدارس یافت می شوند. این به این دلیل است که ساس‌ها سوارکاران بسیار خوبی هستند و با چمدان‌ها، لباس‌های کثیف و حتی کتاب‌ها از جایی به جای دیگر می روند. هنگامی که این موجودات شبانه به مقصد جدید خود می رسند، معمولاً در جایی در اتاق خواب پنهان می شوند، اغلب در چارچوب تختخواب، که دسترسی آسان به میزبان انسان را فراهم می کند.

کک در اتاق خواب

کک ها با تغذیه از هر پستاندار خونگرم وقتی به حیوانات خانگی مانند گربه و سگ متصل می شوند ، می توانند به اتاق خواب راه پیدا کنند. اگرچه آنها ترجیح می دهند از حیوانات خانگی تغذیه کنند، اما اگر هیچ منبع غذایی دیگری در اطرافآنها نباشد، کک ها فرصتی برای تغذیه از شما یا خانواده تان را از دست نمی دهد.

سایر آفات در اتاق خواب

اگر چه حشرات رایج کمتر اتاق خواب مشاهده می شوند با این حال مورچه ها ، و سوسک می تواند یافت می شود اگر خرده غذا و سطل زباله و.. را پاک نکرده نباشیم ، عنکبوت ها همچنین ممکن است در گوشه های اتاق خواب تار بسازند، به خصوص اگر اتاق درهم و برهم باشد.

چرا آفات و حشرات به اتاق خواب جذب می شوند؟

وقتی صحبت از اتاق خواب می شود، بیشتر حشرات ؛ کمتر به کیفیت تشک اهمیت می دهند و در عوض بیشتر جذب فرد یا حیوان خانگی دراز کشیده در تخت می شوند. اتاق خواب‌ها محیطی ایده‌آل برای آفات فراهم می‌کنند، زیرا به آنها دسترسی منظم به منبع غذایی - ما، انسان‌ها - و همچنین نقاط پنهان زیادی در درز و شکاف تخت و لایه‌های ملحفه می‌دهند.

نکات پیشگیری از آفت در اتاق خواب

چند نکته وجود دارد که صاحبان خانه و مسافران به طور یکسان می توانند برای جلوگیری از نفوذ ساس ها ، کک ها و گرد و غبار به اتاق خواب استفاده کنند.

هنگام سفر ، قبل از باز کردن بسته بندی، کل اتاق را از نظر وجود ساس، از جمله پشت سر تخت، زیر چراغ ها، و داخل کمد، مبل و صندلی، به طور کامل بررسی کنید. ملحفه ها را عقب بکشید و درزهای تشک و تخت را بررسی کنید، مخصوصاً در گوشه ها از نظر وجود این آفات خونخوار. از قرار دادن چمدان بر روی مبلمان یا قفسه‌های چمدانی که ساس‌ها در آنجا پنهان می‌شوند خودداری کنید. هنگامی که از سفر به خانه می رسید، چمدان را قبل از باز کردن، کاملاً جاروبرقی بکشید. از بخارشوی دستی لباس را در استفاده کنید، که می‌تواند ساس‌ها یا تخم هایی را که ممکن است به خانه منتقل شده اند را از بین ببرد. همچنین، تمام لباس‌ها - حتی آن‌هایی که نپوشیده‌اند - را در لباسشویی با آب گرم بشویید و خشک کنید.

کنترل کک را برای حیوان خانگی با تمیز نگه داشتن ، حمام کردن منظم آنها و درصورت مشاهده استفاده از درمانهای کک برای حیوانات خانگی را درنظربگیرید. پس از گذراندن هر مقدار زمان در خارج از منزل، همیشه حیوانات خانگی را چک کنید.

در داخل خانه، صاحبان خانه باید بهداشت را به خصوص در اتاق خواب رعایت کنند تا از هرگونه هجوم کک جلوگیری شود. به هم ریختگی را از بین ببرید تا نقاط احتمالی پنهان شدن آفات و عنکبوت ها را کاهش دهید، ملحفه های تخت را با استفاده از گرم ترین دمای مجاز برای پارچه بشویید و خشک کنید، و قبل از آوردن مبلمان دست دوم آن را به دقت بررسی کنید. همچنین، مطمئن شوید که به طور منظم مناطقی که حیوانات خانگی در آن می خوابند را برای علائم کک بررسی کنید.

تهدیدات ناشی از حشرات اتاق خواب

حشرات و عنکبوتیان اتاق خواب می توانند برای افراد و حیوانات خانگی هم مزاحم و هم تهدیدی برای سلامتی باشند. ساس ها، اگرچه هیچ بیماری را منتقل نمی کنند، اما می توانند باعث ایجاد جوش های قرمز و خارش دار در اثر گزش آن ها شوند . کک ها شایع ترین ناقل طاعون بوبونیک هستند . علاوه بر این، آنها می توانند بیماری باکتریایی تیفوس موش را به انسان منتقل کنند و باعث درماتیت آلرژیک و کم خونی در حیوانات خانگی شوند.

چگونه از شر آفات و حشرات در اتاق خواب خلاص شویم

اگر نمی دانید چگونه از شر حشرات اتاق خواب خلاص شوید؟ اگر به هجوم ساس مشکوک هستید یا متوجه شدید که آفات دیگری وارد اتاق خواب شده اند، با آروین سلامت متخصص کنترل حشرات تماس بگیرید

شناسایی و مبارزه با حشرات رایج خانگی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رایج ترین اشکالات خانگی، روی چراغ ها کلیک کنید.