حشرات حمام

شناسایی حشرات حمام

حشرات و آفات معمولاً در حمام یافت می شوند اگرچه حمام جایی است که ما برای تمیز کردن می رویم، اما هجوم آفات در این قسمت از خانه می تواند احساس ناخوشایندی در شما ایجاد کند، مهم نیست که چقدر خوب وعالی تمیز می کنید، عمدتاً به دلیل جذب رطوبت، تعدادی حشرات معمولاً در حمام یافت می شوند. این مهاجمان مزاحم شامل مورچه ها، سوسک ها، ماهی های نقره ای، عنکبوت ها و صدپاها هستند.

سوسک ها در حمام

جای تعجب نیست که سوسک ها را می توان به طور مرتب در حمام ها یافت که به دلیل تمایل آنها به فاضلاب به سوسک فاضلاب شناخته می شوند،. حمام ها با دارابودن محیطی گرم و مرطوب، خانه ایده آلی را برای این مهاجمان بدنام فراهم می کنند. اگر کف شور و زهکش ها به طور معمول تمیز و پوشانده نشوند، حمام به راحتی می تواند به پناهگاه سوسک ها تبدیل شود.

مورچه ها در حمام

رایج ترین گونه مورچه هایی که به دستشویی ها و حمام حمله می کنند مورچه های فرعون(مورچه های ریز زرد) و نجار هستند. حمام ها محیط ایده آلی را برای مورچه های فرعون فراهم می کند ، زیرا آنها ترجیح می دهند در مناطق گرم و مرطوب با دسترسی به آب لانه کنند. این حشرات کوچک حمام معمولاً به فضای خالی دیوارها، پشت قرنیزها و زیر زمین پناه می برند. به طور مشابه، مورچه های نجار که برای زنده ماندن به آب نیاز دارند، در درجه اول به چوب مرطوب حمله می کنند.

سایر آفات موجود در حمام

ماهی نقره ای ، اگرچه بیشتر در آشپزخانه ها یافت می شود، اما به دلیل رشد کپک ناشی از تجمع رطوبت، می تواند در حمام نیز یافت شود. این آفات خاکستری نقره ای علاوه بر تغذیه از کپک، به زیستگاه های مرطوب و مرطوب نیز علاقه مند هستند که معمولاً در اطراف زهکش ها جمع می شوند.

اگرچه عنکبوت ها و صدپاها به شدت جذب رطوبت نمی شوند، اما گاهی اوقات می توانند به حمام راه پیدا کنند. این آفات به جای جستجوی آب، در جستجوی غذا هستند و حشرات کوچکتری را که معمولاً در حمام یافت می شوند، شکار می کنند.

چرا آفات و حشرات به حمام جذب می شوند؟

اگرچه همه قبول دارند آفاتی مانند سوسک ها می توانند از یک دوش خوب استفاده کنند، صابون ها و کف ها چیزی نیستند که این مهاجمان را وارد حمام میکنند. عامل اصلی که حمام ها را به خانه ای جذاب برای آفات تبدیل می کند، رطوبت است. بین سینک، دوش، توالت و وان، وقتی صحبت از حمام می شود، کمبود آب وجود ندارد. بدون تهویه مناسب یا تشک های جاذب در کف، کاشی و دیوارهای چوبی به راحتی می توانند رطوبت را جمع آوری کنند. این محیط مرطوب می تواند باعث ایجاد کپک، منبع غذایی رایج برای برخی آفات، شود. علاوه بر این، آب باقیمانده در سینک یا وان حمام، و همچنین نشت لوله‌کشی، می‌تواند بیشتر به تجمع رطوبت کمک کند. در حالی که حشرات رایج حمام مانند سوسک ها ، مورچه ها و ماهی نقره ای به طور مستقیم جذب آب می شوند، این محیط مرطوب می تواند متعاقباً شکارچیانی مانند صدپاها و عنکبوت ها را نیز دعوت کند که این حشرات حمام را شکار می کنند.

نکات پیشگیری از آفات برای حمام

اکنون که نحوه شناسایی حشرات حمام را یاد گرفتید، باید از هجوم آنها به حمام جلوگیری شود. ابتدا تمام عوامل ایجاد رطوبت اضافی را از بین ببرید. تهویه هوا را از طریق استفاده از تهویه افزایش دهید، تشک های کف جاذب را روی زمین قرار دهید، و هر گونه نشتی لوله یا شیر آب را برطرف کنید، زیر سینک ها و اطراف توالت و وان حمام را بررسی کنید. علاوه بر این، در وهله اول با بستن شکاف های دیوار با درزگیری و تعمیر پنجره، اطمینان حاصل کنید که حشرات به حمام دسترسی پیدا نمی کنند. هر شکاف را هر چقدر هم که کوچک باشد ببندید تا حتی کوچکترین حشرات را از حمام خود دور نگه دارید. کاشی‌های شکسته را جایگزین کنید، زیرا ترک‌های کف می‌توانند باعث تجمع رطوبت و دسترسی آسان آفات به نقاط مخفی شوند.

تمیز نگه داشتن حمام به طور کلی می تواند به جلوگیری از هجوم کمک کند.

عادت کنید که فاضلاب‌ها را بازرسی و تمیز کنید، حتی آنها را با یک پوشش مناسب ببندید. به ویژه، توالت ها باید به طور معمول تمیز شوند، زیرا موادی مانند ادرار می توانند به عنوان منبع غذایی برای آفاتی مانند مورچه ها عمل کنند. کابینت ها نیز باید مرتب و منظم باشند تا به عنوان مخفیگاه درهم و برهم برای مهاجمان عمل نکنند.

چگونه از شر آفات و حشرات در حمام خلاص شویم؟

اگر در حمام آفاتی پیدا کردید، ابتدا مطمئن شوید که تمام تاکتیک های پیشگیری را دنبال می کنید. به طور خاص، تمام تلاش خود را برای از بین بردن رطوبت اضافی انجام دهید، زیرا اکثر آفات تنها می توانند حدود یک هفته بدون آب زنده بمانند. اگر آلودگی ظاهری ادامه پیدا کرد، با آروین سلامت متخصص کنترل حشرات تماس بگیرید تا مشکل را ارزیابی کند و برنامه ای برای از بین بردن حشرات ارائه نماید.

شناسایی و مبارزه با حشرات رایج خانگی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رایج ترین اشکالات خانگی، روی چراغ ها کلیک کنید.