حشرات حیاط

شناسایی حشرات حیاط پشتی

شناسایی و کنترل آفات حیاط خلوت بر کسی پوشیده نیست که حشرات در حیاط ما ساکن هستند. در واقع، حشرات موجود در طبیعت مانند پروانه ها و کفشدوزک ها مفید و یک شگفتی واقعی به حساب می آیند. با این حال، برخی از آفات حیاط خلوت را نمی توان تحمل کرد. پشه ها، کنه ها، حشرات گزنده و سایر حشرات حیاط خلوت تعدادی از مقصران هستند – و می توانند به سرعت هر تفریحی را در فضای باز خراب کنند. اگر به درستی مورد توجه قرار نگیرد و کنترل نشود، این آفات حیاط خلوت می توانند به یک مشکل داخلی نیز تبدیل شوند.

شناسایی حشرات حیاط خلوت

پشه ها و کنه ها در حیاط خلوت

برخی از رایج‌ترین آفات در فضای باز، پشه‌ها و کنه‌ها می‌توانند هر حیاط، به‌ویژه آن‌هایی که در نزدیکی مناطق جنگلی قرار دارند، آزار دهند. این حشرات در درجه اول از انسان تغذیه می کنند، مطمئناً در هر باربیکیوی حیاط خلوت ظاهر می شوند. پشه‌ها و کنه‌ها که می‌توانند بیماری‌های ناتوان‌کننده‌ای مانند ویروس نیل غربی و بیماری لایم را گسترش دهند، تهدیدی بسیار بزرگ‌تر از نیش آن‌ها هستند.

حشرات گزنده در حیاط خلوت

تعدادی از حشرات گزنده مانند جلیقه زرد ، زنبورها و هورنت ها می توانند هر گونه فعالیت در فضای باز را ویران کنند. انجمن ملی مدیریت آفات گزارش می دهد که حشرات گزنده سالانه بیش از نیم میلیون نفر را به اورژانس می فرستند. این آفات در مکان‌های مختلف اطراف خانه، مانند برآمدگی‌ها، پیش‌روها، زیر ایوان‌ها و عرشه‌ها، روی درختان و کنار خطوط حصارها و در لانه‌های زمینی اطراف حیاط لانه می‌سازند.

مورچه ها در حیاط خلوت

بیش از 700 گونه مورچه یافت می شود، بنابراین جای تعجب نیست که صاحبان خانه ممکن است به یک یا دو تپه مورچه در حیاط خلوت برخورد کنند. این حشرات حیاط خلوت حشرات اجتماعی هستند که معمولاً در زیرزمین زندگی می کنند. بسیاری از انواع مورچه ها مانند مورچه های آرژانتینی و مورچه های پیاده رو بهترین خانه ها را در زیر گیاهان و پیاده روها می سازند

عقرب ها در حیاط خلوت

در حالی که ساکنان شمال شرق کشور باید نگران کنه های سیاه پا باشند ، کسانی که در مناطق خشک جنوب غربی زندگی می کنند باید مراقب عقرب ها به خصوص در حیاط خلوت باشند. عقرب ها زیستگاه های خشک را ترجیح می دهند و برای سرپناه، گودال هایی را در خاک حفر می کنند. در طول دوره های هوای گرم، عقرب ها ممکن است از طریق حفره های دیوار وارد خانه شوند. عقرب ها به عنوان یک مکانیسم دفاعی یا کشتن طعمه شناخته شده اند. برخی از گونه های عقرب دارای سم خطرناکی هستند که می تواند کشنده باشد.

کک در حیاط خلوت

کک‌ها که جذب میزبانان خونگرم می‌شوند، معمولاً در جستجوی افراد و حیوانات خانگی به حیاط خانه‌ها می‌روند. آنها همچنین می توانند خود را روی جوندگان و سایر حیوانات وحشی حمل کنند و به سرعت حضور خود را در بدو ورود اعلام کنند. اگرچه آنها طول عمر کوتاهی در حدود 100 روز دارند، اما ماده ها می توانند در این مدت 400-500 فرزند تولید کنند.

حشرات جذب حیاط می شوند؟

به عبارت ساده، حیاط ها زیستگاه طبیعی بسیاری از حشرات و آفات هستند. بیش از هر چیز، آفات جذب فعالیت انسان در فضای باز می شوند که این قسمت از ملک میزبان آن است. حیاط‌هایی که پر از علف‌ها و علف‌های هرز بلند هستند، دسترسی آسان به آفات خون‌خوار مانند کنه‌ها و کک‌ها را برای میزبان‌هایی مانند حیوانات خانگی و افراد فراهم می‌کنند. کک‌ها همچنین می‌توانند با سوار شدن به جوندگان و سایر حیات‌وحش ، و همچنین کفش‌ها، پتوهای پیک نیک و لباس‌ها به حیاط خانه سرازیر شوند .

برآمدگی ها و سطح زیرین ایوان ها، مکان های ایده آلی را برای حشرات نیش دار مانند جلیقه زرد ، زنبورها و هورنت ها برای ساختن لانه ها فراهم می کند. علاوه بر این، آنها جذب مواد غذایی در معرض و سطل های زباله باز، همراه با عطرهای خوشبو مانند عطر، ادکلن، و حتی برخی از لوسیون ها و کرم های ضد آفتاب می شوند

پشه ها علاوه بر تغذیه از مردم، می توانند از حیاط ها برای مقاصد تولیدمثلی استفاده کنند و در مناطقی با آب های ایستاده پرورش کنند. پشه ها فقط به نیم اینچ آب راکد برای تولیدمثل نیاز دارند، بنابراین بسیاری از اقلام موجود در حیاط خلوت، زمینه های ایده آلی را برای تکثیر فراهم می کنند، مانند استخرهای کودک، کباب پز و گیاهان گلدانی. حیاط‌ها همچنین مکان‌هایی را فراهم می‌کنند که عقرب‌ها برای رشد در محیط‌های خشک به آن‌ها نیاز دارند.

نکاتی برای کنترل و پیشگیری از اشکال حیاط خلوت

چه میزبان یک مهمانی تابستانی در حیاط خلوت باشید ، چه در تاب بازی کنید یا به باغ رسیدگی کنید، تمرین تعدادی از روش های پیشگیری از آفات می تواند به ایمنی و رضایت شما در فضای باز کمک کند. به طور کلی، هنگام گذراندن وقت در خارج از منزل، از یک دافع حشرات حاوی یک ماده ثبت شده در EPA، مانند DEET، پیکاریدین یا روغن اکالیپتوس لیمو استفاده کنید. همچنین، پوشیدن لباس های بلند و پوشیدن شلوار در جوراب را در نظر بگیرید، به خصوص اگر زمانی را در چمن های بلند سپری کنید.

فرار از حشرات هنگام گذراندن وقت در بیرون تقریبا غیرممکن است، بنابراین مطمئن شوید که تمام اقدامات احتیاطی لازم را برای اجتناب از آنها به بهترین شکل ممکن انجام دهید. اگر در مورد مشکلات موجود در حیاط خود نگران هستید، با آروین سلامت متخصص کنترل آفات مجاز برای حل مشکل تماس بگیرید

شناسایی و مبارزه با حشرات رایج خانگی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رایج ترین اشکالات خانگی، روی چراغ ها کلیک کنید.