شرکت آروین سلامت ( مبارزه با حشرات و جوندگان بدون استفاده از سموم و تعطیلی مکان -ضدعفونی اماکن ) ۰۱۰۳-۰۸۸-۰۹۱۲ ———۰۶۱۵-۵۵۲-۰۹۱۵ ———۱۲۰-۴۹۰۰-۰۹۱۵
لوگو

شرکت آروین سلامت مشهد

پیشرو در مبارزه با حشرات ،آفات و جانوران موذی با روش های تلفیقی و طعمه گذاری بدون تعطیلی محل زیر نظر کارشناسان بهداشت محیط و حشره شناسی پزشکی


جستجو   :  

نشستن حشرات برروی مواد غذایی

 

شاید زیاد به نشستن حشرات روی غذاها اهمیت ندهید، اما در واقع آلودگی ناشی از حشرات خیلی بیشتر از حد تصور است.

آیا حشرات باعث آلودگی غذاها می شوند؟

محققان کالج ابرلی ایالت پنسیلوانیا Pennsylvania State در آمریکا دریافتند حشرات بیش از آنچه پیش از این تصور می‌شد، حامل میکروب و باکتری هستند. بر اساس این تحقیقات حشراتی که در منازل یافت می‌شوند حامل سالمونلا salmonella ، ای‌کولای E coliو حتی باکتری‌های عامل زخم معده و سایر گونه‌های کشنده هستند.
 

اگر می خواهید بیشتر بدانید : علائم ورود باکتری ای کولای به بدن

اگر می خواهید بیشتر بدانید : خطرناک‌ترین بیماری‌ مشترک میان انسان و حیوان

آیا حشرات باعث آلودگی غذاها می شوند؟
 

عموم مردم می‌دانند که مگس‌ها حامل میکروب هستند، اما هیچ کس به درستی از میزان این میکروب‌ها و احتمال انتقال آن‌ها اطلاع درستی ندارد. محققان با استفاده از تکنیک‌های بررسی توالی دی ان ای توانستند میزان تجمع میکروب‌ها را درون و روی بدن دوگونه از مگس هایی که معمولا در منازل یافت می‌شوند، اندازه‌گیری کنند. در نتیجه این بررسی‌ها معلوم شد 351 نوع باکتری مختلف در بدن مگس Musca domestica یا مگس خانگی و 316 نوع باکتری در بدن مگس blowfly یا مگس وزوزو که ساکن مناطق گرمتر است، یافت می‌شود.

همچنین با بررسی میزان تجمع میکروب‌ها در اندام‌های مختلف این مگس‌ها مشخص شد بال‌ها و پاهای مگس‌ها آلوده‌ترین اندام‌های این حشرات هستند. بخش عمده میکروب‌ها در هنگام حرکت مگس روی فضولات و سایر ضایعات در حال تجزیه که مگس‌ها دوران رشد خود را درون آن‌ها می‌گذرانند، به بدن این حشرات وارد می‌شود.

در این تحقیقات معلوم شد مگس‌های ساکن مناطق شهری، بیش از مناطق روستایی، آلوده به باکتری ها هستند و به همین علت محققان توصیه می‌کنند اگر قصد دارید روزی را در طبیعت بگذرانید، بهتر است به جای رفتن به پارک‌های شهر به مناطق روستایی اطراف شهرها بروید.

تاریخ درج  :  1397/3/12  
تعداد بازدید تا کنون :913

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی

شرکت آروین سلامت خوشــــــــ آمـــــــــدیـــــــــد

×